Centru de batrani de lux

centru de batrani de lux

Centru de batrani de lux

Bine ati revenit alaturi de noi, pe blogul SENIOR-CLUB.RO, acolo unde puteti sa va informati cu privire la tot ce tine de o viata sanatoasa si indelungata, lipsita de grijile zilei de maine!


In ultimile articole am pus mare accent pe beneficiile medicale pe care vi le poate asigura o viata traita intr-o clima propice, un mediu sanatos cu aerosoli marini si cu activitati de socializare, dar si cat de mult contribuie o alimentatie sanatoasa si un program de miscare fizica zilnica la calitatea stilului dumneavoastra de viata, indiferent de varsta.


Cu toate acestea, atunci cand atingem varsta pensionarii, trebuie sa ne preocupam in mod direct de maniera in care ne vom petrece aceasta perioada din viata.
Astfel, daca sunteti in cautarea unui loc intr-un centru de batrani de lux de tip independent living, in cazul in care sunteti autonomi sau de tip assisted living, daca aveti nevoie de suport pentru desfasurarea activitatilor de rutina, SENIOR CLUB este solutia!

Noi ne diferentiem de celelalte centre de batrani din tara, prin calitatea serviciilor oferite si conceptul medical cu totul nou pentru Romania.

Noi suntem un club al seniorilor care au avut realizari deosebite in viata si acum se vor bucura de restul vietii in Mamaia, resortul numarul 1 la malul Marii Negre.

Centru de batrani de lux


SENIOR CLUB va pune la dispozitie cele mai noi si performante tratamente medicale anti-aging si geriatrie&gerontologie.
Cu un program de socializare cum nicaieri in Europa nu vei gasi, noi te invitam sa faci parte dintr-o familie formata din pensionari din toata Europa, Germania, tarile scandinave, SUA, Canada, Israel, care are ca scop in viata bucuria zilei de maine si lipsa grijilor.


So, DON’T WORRY BE HAPPY, come and join SENIOR CLUB!

centru de batrani de lux


Asemanatoare, dar nu identice, astfel de centre mai exista in Florida, unde insa nu este inclus centrul medical, dar pentru europeni nu este usor din punct de vedere financiar sa cumpere o proprietate cuprinsa intre 350.000 – 1.2 milioane euro.
Cu toate acestea, in Florida si California locuiesc peste 50.000 de europeni, care si-au cumparat proprietati.
Doar in Portugalia si Spania, sunt aproximativ 400.000 de britanici ce si-au cumparat de asemenea proprietati.

In ce alta locatie poti respira aerul incarcat cu aerosoli marini si bucura de o cura heliomarina pentru tot restul vietii tale?


Unde altundeva iesi din propria camera si in fata te asteapta un sezlong de unde poti admira valurile marii, savurand o bere rece la beach bar-ul deschis in exclusivitate membrilor nostri, pe plaja privata a clubului?
Tot in fata hotelului te asteapta cea mai moderna piscina de pe intregul litoral, unde poti face aqua gym pentru cresterea mobilitatii sub indrumarea instructorilor nostri sau pur si simplu inota pentru a te relaxa.

Dupa miscare, te poti retrage sub o umbrela si savura in liniste un cocktail de la pool bar.

Intrucat noi la SENIOR CLUB punem mare pret pe socializarea membrilor nostri, in fiecare seara ne vom strange in jurul BBQ&GRILL-ului, ne vom bucura de o muzica de calitate si ne vom simti bine.

Suntem din tari diferite, insa dragostea pentru mare, piscina, mancare de calitate si entuziamsul unei seri dansante ne va uni pe toti in marea familie SENIOR CLUB.


Exista in Romania aziluri de batrani care nu ofera decat cazare si mesele zilnice, iar socializarea consta in privitul la TV in grup, fara alte facilitati si oportunitati aditionale!

La SENIOR CLUB oferim servicii de calitate, la standarde inalte precum in retirement home-urile din tarile scandinave, Florida sau California, insa la preturi la o treime din acestea!
Veniti sa va bucurati de o viata fara griji la SENIOR CLUB la Marea Neagra!

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *